صندوف رای گیری
remove_red_eye 7333
favorite_border 3291
share

تعداد ۱۲۹۵ صندوق اخذ رای در استان اردبیل ساماندهی شد

۱۲۹۵ صندوق اخذ رای در استان اردبیل ایجاد شد؛ ساماندهی ۲۰ هزار نیروی انسانی برای انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: تعداد یک هزار و ۲۹۵ صندوق اخذ آرا در استان اردبیل به دو صورت ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.

بهروز ندایی اظهار داشت: برای برگزاری باشکوه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تمهیدات لازم در استان اردبیل در نظر گرفته شده است که در این رابطه تعداد یک هزار و ۲۹۵ صندوق اخذ آرای ثابت و سیار در مناطق شهری و روستایی ایجاد و ۲۰ هزار نیروی انسانی اعم از عوامل انتظامی، نظامی،‌ حفاظتی، اجرایی و نظارت ساماندهی شدند.

وی با تاکید بر اینکه مردم استان اطلاعیه‌ها و اخبار انتخاباتی را تنها از طریق فرمانداری‌ها و حوزه‌های انتخاباتی پیگیری کنند، افزود: اطلاعیه‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی منتشر می‌شود صحت و سقم لازم را نداشته و نیاز است مردم هرگونه اخبار تبلیغاتی و انتخاباتی را تنها از طریق کانال معتبر ارتباط مردم و دولت رصد کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان اردبیل تصریح کرد: از مجموع صندوق‌های آرای تهیه شده تعداد ۸۶۴ مورد به صورت ثابت و ۴۳۱ صندوق به صورت سیار در اختیار فرمانداری‌ها و حوزه‌های انتخابی استان قرار داده شده است.

به گفته ندایی ۵۵۰ صندوق در مناطق شهری و مرکز استان و ۷۴۵ صندوق اخذ آرای در مناطق روستایی استان اردبیل مستقر می‌شوند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای دقیق نظارت و همچنین تامین زیرساخت‌های لازم در خصوص زیرساختها مشکلی نداریم که در این رابطه خودروهای لازم به نوعی پیش‌بینی و در اختیار فرمانداری‌ها قرار داده شده و همچنین افراد شعب توسط هیئت‌های اجرایی تعیین و هیئت نظارت هم انتخاب شده است که ما امسال به نبود تقلب انتخاباتی و برگزاری انتخاباتی باشکوه و به دور از تخلفات خوش‌بین هستیم.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: هر کد ملی حق یک رای خواهد داشت و در این زمینه آرای مردم به‌صورت الکترونیکی ثبت می‌شود که هیچ نگرانی از بابت بروز تخلفات در روند رای‌گیری نداریم.

قانون فصل‌الخطاب انتخابات؛ دستگاه قضایی با قانون‌شکنان به شدت برخورد می‌کند

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در رابطه با انتخابات جاری گفت: با توجه به فصل‌الخطاب بودن قانون در رابطه با انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی امید می‌رود کاندیداها پایبند به اصول و قوانین انتخاباتی باشند.

سی دناصر عتباتی ضمن تذکر به عموم مردم در رابطه با رعایت اصول تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از عموم عوامل انتخاباتی تقاضا می‌شود از نصب هرگونه آگهی تبلیغاتی در مکان‌هایی که سبب ورود خسارت به اموال عمومی و تخریب آنها شود، جدا خودداری کنند که در این رابطه لازم است تا کاندیداها از نصب آگهی بر روی صندوق‌های پستی، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، مقابل یا درب بیمارستان‌ها و اماکن عمومی پرهیز کنند.

وی بر رعایت قانون از سوی نامزدهای انتخاباتی تا پایان موعد تبلیغات تاکید کرد و گفت: فردی که به‌عنوان منتخب مردم فردا در مجلس نسبت به قانون‌گذاری اقدام خواهد کرد نیاز است تا در تمامی برهه‌ها به اصول و چارچوب قوانین مقید بوده و نسبت به رعایت حقوق بیت‌المال اقدام کند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد:

نخستین نکته‌ای که شهروندان استان باید در انتخاب فرد اصلح به آن توجه و عنایت داشته باشند این است که نسبت پایبندی فرد مورد توجه به قوانین مدنظر مردم برای انتخاب باشد که در صورت عدم رعایت قوانین و بروز هرگونه تخلف از جانب فردی خاص باید آن شخص از سوی مردم بایکوت شود.

عتباتی اهمیت رعایت قوانین در زمان تبلیغات و انتخابات را برشمرد و تصریح کرد: در موقع انتخابات و رای‌گیری نیز جهت جلوگیری از بروز هر گونه تخلف انتخاباتی ماموران امنیتی ما در پایگاه‌های سیار و ثابت رای‌گیری در سطح استان مستقر خواهند شد تا در صورت بروز احتمالی هرگونه تخلفات اعم از خرید و فروش رای، تهدید، تقلب یا هر قانون‌شکنی مراتب را پیگیری و با خاطیان برخورد کنند.

ارسال دیدگاه

message
email
person