کانالهای تخریب کاندیداها
remove_red_eye 7506
favorite_border 4036
share

چه کسانی در اردبیل، منشا اصلی کانال‌های تخریبی کاندیداهای مجلس در فضای مجازی هستند؟

چه کسانی در اردبیل، منشا اصلی کانال‌های تخریبی کاندیداهای مجلس در فضای مجازی هستند؟

امروز کشور در شرایط حساس و پیچیده‌ای قرار دارد و قرار است در همین شرایط انتخابات بسیار مهم را برگزار کنیم.

مهمترین رخداد سیاسی در هر نظام سیاسی، انتخابات است که ارتباط مستقیم با امنیت ملی و اقتدار و عزت کشور دارد.

کاندیداهای مطرح اردبیل:

کاندیداهای مطرح حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین در حال حاضر ۸ کاندیدای انتخاباتی است. این ۸ کاندیدا به ترتیب حروف الفبا یوسف اکبری، صدیف بدری، احد بیوته، کاظم دبیر، منصور حقیقت‌پور، رضا کریمی، سید کاظم موسوی و علی نیکزاد می‌باشند.

بین این کاندیداها و با توجه به مشاهدات میدانی و جو حاکم در اردبیل، می‌شود گفت تا حدودی تکلیف دو نفر از کاندیداها برای راهیابی به مجلس یازدهم مشخص شده است و پس از این دو کاندیدا رقابت شدیدی بین ۶ کاندیدای دیگر که شامل نمایندگان فعلی، هنرمند محبوب، استاندار و فرمانداران سابق اردبیل هستند وجود دارد.

به نظر می‌رسد طبق سنت همیشکی انتخابات مجلس در اردبیل، انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز به دور دوم خواهد کشید و تکلیف نماینده سوم و حتی نماینده دوم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه مشخص می‎شود.

این رقابت فشرده بین کاندیداها گاه و بیگاه با تنش‌هایی بین آنها «نه»، بلکه بین اعضای ستادهای انتخاباتی آنها، بالاخص اعضای فضای مجازی و یا افرادی که به صورت خودجوش از کاندیدای خود حمایت می‌کنند را به وجود می‌آورد.

آن چیزی که تا به امروز دیدیم عملکرد بسیار خوب پلیس فتا در حذف کانال‌هایی که صرفا جهت تخریب کاندیداهای دیگر ایجاد می‌شدند، بوده است.

تا به اینجا و طبق مشاهدات، اکثر این تخریب‌ها متوجه دو کاندیدا بوده و فعلا بقیه کاندیداها از این نوع تخریبات مصون مانده‌اند و امیدواریم در دو هفته باقی مانده تا انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس، جلوی این تخریب‌ها بیش از پیش گرفته شود تا خدایی نکرده، این تخریب‌ها خللی در انتخابات وارد نکنن.

این تخریب‌ها بر روی کاندیداهای انتخاباتی اردبیل در حالی صورت می‌گیرد که در گزینش سخت شورای نگهبان برای این دوره، بسیاری از کاندیداهای مطرح حذف شدند و قطعا نظر تخصصی شورای نگهبان بر نظر افرادی که یک طرفه و گاها مغرضانه قضاوت می‌کنند ارجعیت دارد.

کاندیداها در حال گذراندن روزهای سخت و فشرده‌ای هستند و استفاده از کلمات و جملات تنش‌آفرین از سوی کاندیداها را نمی‌توان تنها متوجه آنها دانست و خستگی و ارائه محتوای نامناسب و گاها مشاوره‌های نادرست از ستادهای انتخاباتی بیشتر از خود کاندیداها مقصر هستند و نباید همه چیز را به پای یک کاندیدا ریخت.

متاسفانه گاها هم مشاهده می‌شود که هواداران دو آتشه کاندیداها هم که انسان‌هایی، فهیم و با منزلت اجتماعی هستند، ناخواسته گرفتار دام تخریب کاندیداها شده و برای حمایت از کاندیدای خود به تخریب کاندیدای دیگر می‌پردازند.

تا پیش از اعلام رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان در تاریخ ۱۱ بهمن ماه، فضای انتخابات اردبیل، فضای مناسبی و خوبی را پشت سر می‌گذاشت و با حذف چهره‌های شاخص انتخاباتی در این حوزه انتخابیه، به نظر می‌آید برخی‌ها به قصد تخریب کاندیداهای صلاحیت گرفته کانال‌های تلگرامی تخریب کننده را ایجاد و با تولید محتویات تخریبی و با فعالیت‌های مصموم خود در فضای مجازی نه تنها قصد ضربه زدن به کاندیدهای صلاحیت گرفته را دارند، بلکه به نظر می‌رسد اصلا مایل نیستند که مردم در دوم اسفند ماه به پای صندوق‌های رای بروند.

در بحث مشارکت مردم و رقابت در انتخابات تمام نهادهای کشور مسئولیت دارند که باید در این زمینه گام بردارند و تلاش کنند.

در فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با انتخابات، بر امر مشارکت در انتخابات تاکید کرده‌اند و فرمودند مشارکت کشور را بیمه می‌کند و باعث اقتدار، عزت و سرافرازی جمهوری اسلامی در این شرایط می‌شود؛ ما نیز تلاش کردیم با همین فضایی که وجود دارد بتوانیم مشارکت بالایی در انتخابات دوم اسفندماه داشته باشیم چرا که مشارکت تضمین و تثبیت کننده نظام جمهوری اسلامی ایران هم در حوزه مشروعیت نظام و هم در حوزه اقتدار است.

ارسال دیدگاه

message
email
person