جریان 7070 در انتخابات
remove_red_eye 7097
favorite_border 3741
share

جریان ۷۰۷۰ در انتخابات مجلس یازدهم چیست؟

جریان ۷۰۷۰ در انتخابات مجلس یازدهم چیست؟

دبیر شورای نگهبان، صبح امروز (چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸) در جلسه این شورا گفت: مجریان انتخابات با رعایت بی‌طرفی و انجام دقیق قانون زمینه مشارکت خوب و انتخابات سالم را فراهم کنند.

آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، صبح امروز (چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸) در جلسه این شورا با اشاره به پایان مرحله بررسی شکایات داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس گفت: روز‌های کاری حساس و فشرده‌ای را در هفته گذشته پشت سر گذاشتیم تا به تمامی شکایات داوطلبان با دقت رسیدگی کنیم.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: تمام دقت‌مان را کردیم تا داوطلبان با شرایط قانون انتخابات مطابقت دهیم و آنها را احراز و تائید صلاحیت کنیم چراکه اگر بی دقتی در این زمینه صورت بگیرد و انسانی فاقد شرایط وارد مجلس شود، دیگر نمی‌شود کاری کرد. متاسفانه سازوکار “خودنظارتی” مجلس با نام هیات نظارت بر رفتار نمایندگان هم کارآمدی لازم را ندارد.

وی در ادامه به تائید بیش از ۷ هزار نفر نامزد از طیف‌های گوناگون سیاسی و افراد مستقل اشاره کرد و گفت: با این حجم از نامزدها، انتخابات پیش رو همچون گذشته، انشاءالله رقابتی و سالم برگزار خواهد شد.

جنتی: جمهوریت نظام پایمال نشد ؛ انتخابات رقابتی شد | سازوکار «خودنظارتی» مجلس کارآمدی ندارد

آیت الله جنتی تصریح کرد: در چهل سال گذشته ده‌ها انتخابات برگزار شده و امور کشور به اتکای آرا مردم اداره شده است. در همه این انتخابات‌ها مردم با اعتماد به نهاد‌های برگزار کننده انتخابات و شورای نگهبان پای صندوق‌های رأی آمده‌اند و به سلامت انتخابات ایمان داشته‌اند. نباید با اظهارات ناصحیح، اعتماد مردم به انتخابات را خدشه‌دار کرد.

وی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان همواره از رأی مردم پاسداری کرده و اجازه نداده جمهوریت نظام و حق‌الناس پایمال شود. در این دوره هم اینگونه بوده و تا آخرین مرحله انتخابات و تأیید نتایج آراء نظارت شورای نگهبان ادامه خواهد یافت.

دبیر شورای نگهبان خطاب به مسئولان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات متذکر شد: همه به ویژه مسئولان و مجریان محترم انتخابات باید دقت نظر داشته باشند تا با رعایت بی‌طرفی و انجام دقیق قانون زمینه مشارکت خوب و انتخابات سالم فراهم شود و از طرح سخنان و اظهارات حاشیه‌ساز پرهیز کنند.

دیشب نیز عباسعلی کدخدایی در صفحه توییتر خود نوشت:

تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس از ۷۰۷۰ نفر گذشت

سخنگوی شورای نگهبان تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی را بیش از ۷۰۷۰ نفر اعلام کرد.

ارسال دیدگاه

message
email
person