اظهرات نمایندگان اردبیل
remove_red_eye 13130
favorite_border 7063
share

اظهارات نیکزاد، موسوی و بدری در رابطه با آینده خود در مجلس یازدهم

اظهارات نیکزاد، موسوی و بدری در رابطه با آینده خود در مجلس یازدهم

علی نیکزاد:

منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس یازدهم گفت: با برجسته کردن نکات مشترک ۷ منتخب استان در مجلس یازدهم و پرهیز از بیان نقاط افتراق باید به فکر توسعه استان بود.

علی نیکزاد ۶ اسفند در دیدار با اعضای جبهه ایستادگی استان اردبیل با قدردانی از حضور و مشارکت آحاد مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس آینده از باب حل مشکلات معیشتی مردم و نجات اقتصاد این کشور رسالتی سنگین بر عهده دارد و شایسته است با مدنظر قرار دادن دو اصل اخلاق و وحدت سعی کنیم تا در کنار ۶ منتخب دیگر استان در مسیر حل مشکلات و موانع مردم و خدمت صادقانه به آنها گام برداریم.

وی گفت: از روز شنبه به رغم اینکه ماموریت قانونی ما از ۷ خرداد شروع می‌شود، مسئولیت سنگینی را بر دوش‌هایمان احساس می‌کنیم و در این دو سه ماه پیش رو سعی خواهیم کرد با تشکیل جلسات و نشست‌های مختلف با حضور کارشناسان و متخصصان در حوزه‌های مختلف نیازهای استان را از جهات مختلف اعم از توسعه صنعتی، اقتصادی، عمرانی و … احصا کرده و نسبت به پیگیری آن اقدام کنیم.

 

علی نیکزاد: ۴۰ تا ۵۰ طرح مهم را پیگیری می‌کنم

منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس یازدهم از اصحاب رسانه و صاحبان تریبون استان خواست؛ به جای برجسته‌سازی وجه افتراق نمایندگان نقاط مشترک آنها را برجسته کنند تا با وحدت و همگرایی بیشتر کارها به پیش برود.

نیکزاد تصریح کرد: برای استان اردبیل به فراخور شرایطی که در آن قرار داریم تصمیم بر این است تا ۴۰ یا ۵۰ طرح مهم زیربنایی را در استان در چهار سال آینده پیگیری کنیم تا در پایان دوره یازدهم و ارائه گزارش به مردم به صراحت اعلام کنیم که کدام کارها به نتیجه نرسیده و کدام کارها ثمر داده است.

وی اظهار کرد: نمونه این پروژه‌های عظیم پایاب سد خدافرین است که تولید ۳٫۵ میلیون تنی محصولات این استان را به ۵ میلیون تن افزایش خواهد داد و ۳۷ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی دیم مغان را به آبی تبدیل می‌کند.

منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس یازدهم بهره‌گیری از ظرفیت ۳۸۰ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان را در کنار اجرای طرح‌های صنعتی و جذب سرمایه‌گذاران ضروری اعلام کرد

سید کاظم موسوی:

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی اظهار کرد: ۱۳ کمیسیون در مجلس شورای اسلامی به شکل تخصصی فعالیت می‌کنند که در دوره هشتم مجلس بنده در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور داشتم و از بابت اخذ مجوز برای راه‌اندازی مراکز علمی و دانشگاهی سعی و تلاشی مضاعف کردم.

 

سیدکاظم موسوی: کمیسیون های مهم را تقسیم می کنیم

وی خاطرنشان کرد: البته منتخبین مردم در مجلس آینده باید کمیسیون‌های مهم و تاثیرگذار را بین خود تقسیم کنند تا تکراری در کمیسیون‌ها حضور نیابند و در این بین بنده علاقمند به حضور در کمیسیون اصل ۹۰ هستم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به فروش ناعادلانه کشت و صنعت و کشتارگاه اردبیل اشاره کرد و افزود: با حضور در این کمیسیون می‌توان احقاق حق کرد.

وی در مورد راه آهن اردبیل و ضرورت تکمیل این پروژه در تداوم کریدور جنوب به شمال بیان کرد: ما اگر نتوانیم زیرساخت‌ها را فراهم کنیم نه سرمایه‌گذار به این استان می‌آید و نه تحولی در این منطقه رخ خواهد داد.

موسوی به خاطر طولانی شدن پروژه راه آهن اردبیل از مردم عذرخواهی کرد و گفت: در دوره حضور در مجلس هشتم به رغم همه تلاش‌ها و وعده‌ای که وزرا دادند نتوانستیم راه آهن اردبیل را به نتیجه برسانیم ولی باید این پپروژه را در دوره جدید نمایندگی مجلس حل و فصل کنیم و در کنار آن به آرزوی طولانی مدت این مردم پاسخی مثبت دهیم.

نماینده مردم اردبیل در دور هشتم مجلس بحث منطقه آزاد تجاری از مجلس هشتم مطرح بود ولی ما در آن مقطع منطقه ویژه اقتصادی نمین را مجوز گرفتیم که این خود می‌تواند زمینه اشتغال ۵ تا ۷ هزار نفر را فراهم کند، در حالی که در این سال‌ها هیچ حرکتی برای تکمیل زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی انجام نشده است.

موسوی بیان کرد: ما مجوز احداث دانشگاه صنعتی را در آن مقطع دریافت کردیم ولی به دلایل مختلف این دانشگاه راه‌اندازی نشده که ضرورت دارد در دوره جدید نمایندگی پیگیر آن باشیم.

صدیف بدری:

صدیف بدری اظهار کرد: از مجلس دهم کارهای زیادی بر زمین مانده که به نفع توسعه اردبیل انجام دهیم که با شروع بکار مجلس یازدهم به صورت جدی و با همراهی سایر منتخبان استان در مجلس پیگیری خواهیم کرد تا شاهد به نتیجه رسیدن آنها باشیم.
وی اولویت این پروژه‌ها را راه آهن، تامین اعتبار چهارخطه‌ها و بزرگراه‌های این استان، آغاز راه آهن اردبیل – پارس‌آباد، راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری با محوریت ۶ شهرستان و همچنین توجه به تامین آب شرب اردبیل اعلام کرد.

منتخب مردم اردبیل در دور یازدهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم همچون مجلس دهم با وحدت و همگرایی ۷ منتخب مجلس آینده بتوانیم از طریق مجلس و با رایزنی موثر با وزارتخانه‌ها و نهادهای اجرایی بستر و زمینه رشد و بالندگی بیشتر را برای استان اردبیل فراهم کنیم.

 

صدیف بدری:‌ ریاست کمیسیون عمران را خواهم گرفت

بدری خاطرنشان کرد: در مجلس یازدهم سعی بنده بر این خواهد بود تا برای ریاست کمیسیون عمران کاندیدا شده و با جلب نظر اعضای این کمیسیون بتوانیم در راس این کمیسیون قرار گرفته و بیشترین، بهترین و ماندگارترین خدمات را به این استان در حوزه عمران و آبادانی ارائه کنیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: همچنان بر این باورم که اصل و اساس توسعه استان اردبیل تدارک زیرساخت‌های مورد نیاز به ویژه در بخش ریلی، هوایی و زمینی است که در این راستا با رفع ضعف‌های موجود باید به سمتی حرکت کنیم تا امکان حضور سرمایه‌گذار با رغبت و انگیزه بیشتر فراهم آید.

ارسال دیدگاه

message
email
person